Příspěvek od pojišťovny

VZP

Psychoterapie hrazená Všeobecnou zdravotní pojišťovnou

V rámci projektu VZP ČR Programu „Duševní zdraví“ – „Zvýšení dostupnosti psychosociální podpory“ je možné docházet na psychoterapii, jejíž náklady vám hradí zdravotní pojišťovna.

Pokud o tuto službu máte zájem, je třeba, abyste:

  1. byli pojištěni u Všeobecné zdravotní pojišťovny,
  2. objednali se ke vstupní konzultaci a ověřili si u mne volné kapacity pro terapii,
  3. před první konzultací na adrese opatrujse@vzp.cz požádali o poukaz, který opravňuje k čerpání příspěvku na max. 10 sezení/hodin do 30. 11. 2023,
  4. příspěvek je určen pojištěncům od 7 let.

V e-mailu je nutné uvést:

  • jméno, příjmení a číslo pojištěnce, který bude intervenci u terapeuta čerpat,
  • jakým způsobem požadujete poukaz zaslat (e-mailová adresa, kam bude poukaz zaslán, nebo na kterém pracovišti VZP bude poukaz osobně vyzvednut ).

Maximální počet hodin psychoterapie, která vám VZP hradí, je 10 hodin. Terapeutická sezení hradíte sami ve výši 700,- Kč za hodinu, následně vám pojišťovna proplatí 500,- Kč za jedno sezení.

Jak získat příspěvek?

Žádost o příspěvek je nutné podat do 15. 12. 2023 a pro jednodušší a rychlejší komunikaci doporučuje VZP podání on-line webovým formulářem přístupným z aplikace Moje VZP

O příspěvek si můžete požádat také poštou (doklady zašlete spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevence na adresu VZP ČR – OPSK, Orlická 2020/2, 130 00 Praha 3-Vinohrady nebo prostřednictvím datové schránky.

Žádost lze podat opakovaně po jednotlivých sezeních (či více najednou), nebo souhrnně po uzavření terapie.

Před podáním žádosti se prosím seznamte se všemi potřebnými informacemi, které najdete v podrobných podmínkách čerpání příspěvků z fondu prevence.

Terapii je možné absolvovat také on-line formou.